V hlave dizajnéra

Ľahko je tvoriť dizajn v mysli, ťažšie je ho však opísať slovami, keď pri pohľade na holú stavbu okolo seba prežívate reálny obraz budúceho bývania snov, o ktorom klient nemá ešte ani predstavu.

A takto nejako funguje nám dizajnérom fantázia a predstavivosť. Práve preto som sa rozhodol, podeliť sa s Vami v týchto blogoch s mojimi skúsenosťami a radami tejto zatiaľ na Slovensku málo využívanej profesie.

Interiérový a exteriérový dizajnér prípadne bytový architekt, je v dnešnej dobe, už celkom známy pojem a teším sa jeho narastajúcej obľube medzi mladou generáciou ľudí, ktorí plánujú vlastné bývanie a nemajú predstavu ako na to.

S dizajnom a architektúrou sa stretávame každý deň a je sprevádzaná vo všetkých aspektoch nášho života. Je krásne, že nikdy nebolo ľahšie si vytvoriť kúsok svojho raja doma ako dnes. Z každej strany na nás chŕlia výrobcovia zaujímavé bytové doplnky, nádherný nábytok a svetové kúsky. Ako to využiť? Máte dve možnosti, pustíte sa odvážne do navrhovania sami, a ak sa na to necítite, sme tu my, a budeme radi ak nás oslovíte. S radosťou Vám poradíme a spoločne vytvoríme kúsok raja pre Vás.

Bytovy dom Furca 02

Znie to jednoducho, no načo si komplikovať život.

Pozrime sa na stručný priebeh spolupráce s dizajnérom.

Priblížim Vám v skratke našu kreatívnu spoluprácu s Vami. Najdôležitejšou úlohou pre nás je určite stretnutie a zoznámenie sa s Vami. Na tejto práci je úžasne to, že s každým z Vás si tvoríme vzťah, ktorý nám prezradí po čom doma túžite. O to krajšie ak Vás nakoniec klienti pozvú na kolaudáciu 🙂 .

Ak sa pýtate, kedy je správny čas zavolať dizajnéra (nikdy nie je neskoro), ak staviate domček je určite dôležité, ak máme možnosť komunikovať s Vašim projektantom, prípadne architektom, a spoločne vieme doladiť detaily do dokonalosti ešte na začiatku. Ak plánujete prerábať byt, tak je pre nás podstatný pôdorys a určite príchod priamo na miesto činu, ktoré plánujete upraviť. Pri konzultáciách pochopíme Vašu predstavu, ak je a ak nie je, nič si z toho nerobte a nebojte sa, my to určite zvládneme, pretože práve v tejto chvíli sa už v hlave dizajnéra formuje a kumuluje explózia farieb, materiálov a nápadov, ktoré v ideálnej kombinácii krotíme a usmerňujeme práve pre Váš vysnívaný domov. Je to ťažké opísať slovami, čo presne sa nám odohráva v hlave no je to krásne. Už to len pretransformovať na papier, aby ste mohli nazrieť do našich myšlienok.

A teraz prichádza čas, kedy zistíte, či ste sa dostali k tomu správnemu dizajnérovi, pretože v tejto chvíli, každá naša umelecká bunka pracuje na Vašom priestore aby vyplnila Vaše túžby po peknom bývaní. Počas tohto času, ktorý sa ťažko definuje (kedže mne sa často stáva, ideálne hlavne pred spaním, keď moja fantázia ma pomýlený čas a začne ma bombardovať novými nápadmi a so spánkom sa môžem rozlúčiť), pretože nápady prichádzajú počas celého dňa, vytvárame takéto vizualizácie, ktoré môžete vidieť aj v tomto článku. A tu prichádza veľmi dôležitá a podstatná vec, kde jedni končia ale my nie, a to realizácia, pretože držíme sa hesla: čo Vám nadizajnujeme, to Vám aj zrelizujeme aby sme docielili pretvorenie návrhu do reality. Teraz, keď nám dôverujete pri realizácii snažíme sa Vás odbremeniť od všetkých technických záležitosti, a problémov, ktoré môžu nastať pri akejkoľvek stavebnej činnosti a na Vás necháme len tu príjemnú časť, prezerania doplnkov do nového bývania. Po všetkých stavebných profesiách prichádza na rad dokončenie, doladenie interiéru a tento svet je krajší o ďalšieho spokojného obyvateľa, pre ktorého sme vytvorili miesto, ktoré môže s radosťou nazývať DOMOV.

V tomto prvom blogu som Vám chcel v krátkosti priblížiť, čo sa schováva za touto krásnou profesiou, a pomôcť tým, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či využiť služby dizajnéra. Ak by ste mali konkrétne otázky, nájdete nás na www.3dviz.sk a budeme radi ak nám napíšete.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s